Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Monika K jacek bartkiewicz bartosz prz Beata Pl (3917 niezalogowanych)
64 Posty
Kamila P-L
(starlett)
Początkujący
a tak w ogóle czy w Norwegii jest obowiązek meldunkowy?
oni tu nie mają dowodów osobistych!
jest inaczej niż w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
starlett napisał:
a tak w ogóle czy w Norwegii jest obowiązek meldunkowy?
oni tu nie mają dowodów osobistych!
jest inaczej niż w Polsce

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Kamila P-L
(starlett)
Początkujący
Hilton napisał:
starlett napisał:
a tak w ogóle czy w Norwegii jest obowiązek meldunkowy?
oni tu nie mają dowodów osobistych!
jest inaczej niż w Polsce



very funny
nie interesowałam sie tym do tej pory
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
starlett napisał:
Hilton napisał:
starlett napisał:
a tak w ogóle czy w Norwegii jest obowiązek meldunkowy?
oni tu nie mają dowodów osobistych!
jest inaczej niż w Polsce



very funny
nie interesowałam sie tym do tej pory

oj starlet a mowilem ci ze mam wolny wieczorek to bym ci to wyjasnil.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1132 Posty
Gosia P
(małgośka)
Maniak
starlett napisał:
tak, w norwegii tak
ale u nas w Polsce nie, sądy są baaardzo liberalne co do rozwodów u nas
bez orzekania o winie - 10 minut i po bólu


2 godz minimum , sędzina musi wejść np na 3 piętro , usiąść ...itd
Wyrok rozwodowy może być orzeczony na pierwszej sprawie jeżeli obydwie strony się zgadzają na rozwód , nie będzie orzekania o winie , nie ma małoletnich dzieci ( a jeżeli są należy wcześniej polubownie ustalić kwestię opieki , wysokość alimentów ) , nie ma majątku do podziału( ewentualnie strony podzieliły go wczesniej u notariusza lub podzielą na dodatkowej sprawie już w sądzie cywilnym a nie rodzinnym ) . Generalnie sąd stara się małżonków na pierwszej sprawie pogodzić , ale jeżeli jest spełnione to co napisałam wyżej to istnieje opcja uzyskania rozwodu na pierwszej rozprawie .

Pisałam o rozwodzie w Polsce .


edit:
może być przydatne dla założycielki wątku , dobre forum prawników forum.prawnikow.pl/forums.html

trzymaj się
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Magielda napisał:
Czy wyscie juz kompletnie powariowaly kobiety. Dziewczyna spytala sie a wy juz szybko z poradami co gdzie i za ile. Moze ta kobieta potrzebuje pomocy, moze ten zwiazek to chwilowy kryzys. Moze sie uda uratowac. Rozwiesc sie mozna szybko ale przedttem trzeba ratowac zwiazek jesli jest zawarty w Kosciele katolickim to tym bardziej.

polecam
www.spotkaniamalzenskie.pl Sa to rekolekcje gdzie szuka sie porozumienia poprzez dialog

www.sychar.alleluja.pl to juz dla trudnych malzenstw.
Tutaj potrzeba zaaangazowania duchowienstwa polonijnego w naprawe jesli wytepuja juz takie problemy. Swoja droga to jak to jest ze w kaolickiej Polsce latwiej o rozwod niz w protestanckiej Norwegii. Swiat stanal na glowie. To nic dziwnego ze poparcie w wyborach maja takie oszolomy liberalowie jak Komorowski. zepsucie moralne liberalizm sie poglebia w spoleczenstwie polskim. Polsak katolicka ma odnawiac Europe. to my mamy uzdrowic oblicze Europy zgodnie z nakazami JPII a nie Europa ma nas zepsuc.
Pozdrawiam i zycze sukcesow w naprawie malzenstwa.



Idź lepiej polerować klamki tym czarnym pludrakom a nie dawać rady.Może ci coś skapnie z ich tłustego stołu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1132 Posty
Gosia P
(małgośka)
Maniak
Magielda napisał:
Czy wyscie juz kompletnie powariowaly kobiety.

Może trochę grzeczniej co ???

Proponuję naukę czytania ze zrozumieniem .
Tytuł tematu : Gdzie składa papiery rozwodowe i jak to zrobic?

Treść pierwszego posta :

dzikuska28 napisał:
Muszę rozwieśc się z mężem, tylko nie wiem jak i gdzie to zrobic. Czy ktoś może mi pomóc??? Błagam Was, pomóżcie mi!!! Zrospaczona .

Hilton napisała jak to się odbywa w Norwegii , a ja jak to wygląda w Polsce , bo nie wiedziałyśmy gdzie miałby być rozwód .

I to jest konkret czyli :jest pytanie = jest odpowiedź .

Dalej tematu założycielka wątka nie ciągnęła , więc jako kulturalni ludzie , którzy innym nie zaglądają pod kołdrę też nie pisaliśmy o możliwościach pogodzenia , sprawach osobistych i intymnych , bo najwyraźniej osoba sobie tego nie życzyła na publicznym forum .



Politykowanie i wciskanie tej polityki wszędzie , moim zdaniem to o to chodziło w tym wejściu :

Magielda napisał:

To nic dziwnego ze poparcie w wyborach maja takie oszolomy liberalowie jak Komorowski. zepsucie moralne liberalizm sie poglebia w spoleczenstwie polskim. Polsak katolicka ma odnawiac Europe. to my mamy uzdrowic oblicze Europy zgodnie z nakazami JPII a nie Europa ma nas zepsuc.
.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Magielda napisał:
Czy wyscie juz kompletnie powariowaly kobiety. Dziewczyna spytala sie a wy juz szybko z poradami co gdzie i za ile. Moze ta kobieta potrzebuje pomocy, moze ten zwiazek to chwilowy kryzys. Moze sie uda uratowac. Rozwiesc sie mozna szybko ale przedttem trzeba ratowac zwiazek jesli jest zawarty w Kosciele katolickim to tym bardziej.

polecam
www.spotkaniamalzenskie.pl Sa to rekolekcje gdzie szuka sie porozumienia poprzez dialog

www.sychar.alleluja.pl to juz dla trudnych malzenstw.
Tutaj potrzeba zaaangazowania duchowienstwa polonijnego w naprawe jesli wytepuja juz takie problemy. Swoja droga to jak to jest ze w kaolickiej Polsce latwiej o rozwod niz w protestanckiej Norwegii. Swiat stanal na glowie. To nic dziwnego ze poparcie w wyborach maja takie oszolomy liberalowie jak Komorowski. zepsucie moralne liberalizm sie poglebia w spoleczenstwie polskim. Polsak katolicka ma odnawiac Europe. to my mamy uzdrowic oblicze Europy zgodnie z nakazami JPII a nie Europa ma nas zepsuc.
Pozdrawiam i zycze sukcesow w naprawie malzenstwa.


Boze i ojcze Rydzyk uchron nas przed takimi politykami i slugusami Waszymy bo narazaja Was tylko na smiesznosc.
Ma giel da- robisz swiena robote Komorowskiemu tutaj juz sie pogubilem dla kogo pracujesz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
witam
KZK nie pękaj -Hans Kloss to on na pewno nie jest.
Co do rozwodu-trwał w polsce 15 minut.Podział majątku po cichu po co płacić notariuszowi, dzieci nie było.
Pierwsza sprawa 10 min i nakłanianie do zmiany decyzjii, przemyślenia .Druga sprawa 5 min ,orzeczenie odczytanie .Czas pomiędzy pół roku.
pozew powinna załóożyć ONA, w pozwie powinno byc stwierdzenie o całkowitym rozpadzie pożycia małżenśkiego, życzenie o nie orzekaniu o winie, ustne potwierdzenie przed sędzią o decyzji.
Jeśli są dzieci, sąd automatem najczęście orzeka o winie(procentowo)celem uproszczenia decyzji o przyznaniu opieki nad zieckiem, określa obowiązek alimentacyjny(może byc dobrowolny) jeśli nie, orzeka wysokość alimentów a także czas i rodzaj konaktów z dzieckiem.
Opłata częściowa wnoszona jest razem z pozwem przez powódke, po sprawie sąd określa całość kosztów i dzieli je najczęściej zgodnie z orzeczeniem o winie.(procentowym)
Zwroty i inne orzeczenia kosztów mogą wynikać z różnic sytuacjii majątkowej stron i wymagają oddzielnyvh wniosków do saądu .
Małżenstwa zawarte w Polsce mogą byc rozwiązane tylko przez Polski sąd rodzinny, wyjątek rozwód per procura, przez prawomocnie upoważnionego adwokata, jeśli jedna ze stron przebywa poza Polską.

Co do czasu , to opisałem moje własne doświadczenie , co do reszty większość praw jest w kodeksie rodzinnym , myśle dostępnym w ambasadzie , polskich biurach prawniczych , internecie.
To by było na tyle z mojego doświadczenie i dość starej wiedzy szkolnej. powodzenia choć to zawsze jest przegrana.
Pozdr Kanakk
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1132 Posty
Gosia P
(małgośka)
Maniak
Magielda napisał:
Xauwazylem ze najchetniej rad o rozwodzie jak i gdzie szybko zalatwic doradzaja Ci, ktorzy maja go juz za soba zwlaszcza kobiety. Te to juz potrafia w cudzyslowiu doradzic. A pamietajcie kto by byl przyczyna zgorszenia to lepiej jest mu uwiazac kamien mlynski u szyji i rzucic sie w wode. Wiaze sie to z poczuciem winy rozwodnika. Wiadomo ze w kosciele katolickim rozwody sa zakazane wiec Ci co sie rozwiedli maja w sobie wyrzuty sumienia i nie czuja sie z tym dobrze. Dazeniem wiec wszystkich tych rozwodnikow jest aby jak najwiecej ludzi sie rozwodzilo bo wtedy ich wyrzuty sumienia beda troche wytlumione.
Dlatego jeszcze raz apeluje do tej Pani ktora ten post napisala aby poszukala wyjscia z kryzysu w ktorym chwilowo sie znalazlo jej malzenstwo. Kryzysy maja to do siebie ze sie je przezwycieza tak jak kryzysy ekonomiczne.
Chyba ta pani jednak nie skorzysta z tych waszych porad jak szybko sie rozwiesc bo nawet nie odpowiedziala na wasze posty.


nie chce mi się już z tobą gadać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok